سخن هفته
قران،کتاب آموزش ==================== هر روشنفکر مسئولِ امروز که در جامعه ی اسلامی برای راه یابی و انجام تعهد و مسئولیتی که در قبالِ جامعه اش در جستجویِ مکتب ها و راه حل ها و ایدئولوژی هایِ گوناگون دارد، اگر به این کتاب بزرگ [قرآن کریم] برگردد، می تواند برای نجات جامعه یِ مسلمان از وضعی که دارد، بهترین آموزش ها را از این کتاب برگیرد و معجزه و جاودان بودن این کتاب را عملاً حس کند. ==================== منبع:چه بایدکرد؟ دکترعلی شریعتی
آمار سایت
افراد آنلاین : 6
<==================> تعداد نوشته ها : 627
<==================> بازدید امروز : 461
<==================> بازدید دیروز : 583
<==================> بازدید این هفته : 1044
<==================> بازدید این ماه : 15887
<==================> بازدید کل : 781377
<==================>
بایگانی

سرمشق…

سرمشق یادگاری              

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

             دکتر اذن الله آذر گشب اسمرود      

»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»»

برای مرحوم حاج گلعلی سهرابی از خداوند متعال مغفرت وافر مسئلت داریم. ایشان حق بزرگی بر گردن اهالی اسمرود داشتند. ایشان معلم اول و معلم قران بودند و نبوع خاصی در تحریر و انشای لوایح و عریضه ها داشتند و از گلستان و بوستان سعدی بهره وافر برده بودند. یادم هست در کلاس شاید ششم ابتدایی بود که به من و فرامرز یک سرمشق برای رسم الخط دادند تحت این عنوان:

 

وقت آن است که خون موج زند در دل لعل
زین تغابن که خزف می شکند بازارش
البته باید اعتراف کنم که تا مدت ها تفسیر این بیت را نمی دانستم. ولی انصافا باید گفت که چه معنا و عمق مفهومی در این شعر نهفته بوده و هست.

=================================================

سلام دکتر آذر گشب عزیز
قدرشناسی هنر مردان نیک روزگاراست و هنری است بزرگ

که الحمدالله شما این هنر را دارید،سپاس از قدر شناسیتان.

یکی از دلخوشی های اصلی پدر،شنیدن ونقل موفقیت های تحصیلی اعضای خانواده،دوستان و فرزندان اسمرود بود وبا شنیدن هرموفقیتی،انبساط روحی خاصی پیدا می کرد ومعمولا هم با آب وتاب برای همگان نقل می کرد.خاطرات دوران تحصیل جنابعالی وآقا فرامرز،ماجرای ساختن خانه ای در هرو آباد،شیرینی ها وتلخی هائی که با مرحوم علی صابر نیا در آن دوران داشتند، همیشه نقل ونقل محافل ومجالس ایشان با دیگران بود.

معمولا هر از چندگاهی از ما جویای احوال شما می شد.سبک درس خواندنِ خوب شما وآقا فرامرز را در طول دوران تحصیل و قران آموزی واستعداد آقای بهاء الدین محمدی را همیشه در ذهن داشت وبرای تشویق ما به درس خواندن مثال می زد.

از تدبیر،همت وخیر خواهی مرحوم علی صابر نیا -بخصوص در حق اسمرودی ها همیشه به نیکی یاد می کردند.اگر کسی کوچکترین قدم در راه آبادانی روستا بر می داشت،هر گز فراموش نمی کرد وبه مناسبتهای مختلف، یادی از کار نیک دیگران می کرد.
بی شک یکی از مردان بزرگ اسمرود هم که در بالندگی، تشویق واهتمام به علم آموزی جوانان اسمرود نقش داشتند ، مرحوم علی صابر نیا بودند که من در هر محفل ومجلسی یادی از این مرد بزرگ می کنم.خداوند رحمتشان کند.سبب خیر شدی،تا با یادی از مرحوم صابر نیا،برایشان طلب مغفرت بکنیم.

——————————————————————————————————

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود