سخن هفته

{{دوگل}} ..................... گویند وقتی ژنرال دوگل-رئیس جمهور اسبق فرانسه در سال 1342 به ابران آمد ودر معیت شاه برای نثار تاج گل به آرامگاه رضا شاه می رفتند،فوج جمعیتِ دو طرف خیابان را دید وگفت: مگر مردم شماکار وزندگی ندارند؟ الان ساعت 9صبح است ابنها ابنجا چکار می کنند؟! .......................

آمار سایت

افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 1026
<==================> بازدید امروز : 123
<==================> بازدید دیروز : 340
<==================> بازدید این هفته : 2532
<==================> بازدید این ماه : 9680
<==================> بازدید کل : 1594206
<==================>

بایگانی

Monthly Archives: ژوئن 2022

         در بند ای کاش ها!          

===================>رحمان ستاری اسمرود

وقتی به گذشته ها می اندیشم چه ای کاشها و تاسف ها که خلق نمی شود وچه ازمون وخطا ها که تکرار نشد۱۴۳۰به بعد که فکرمی کنم احتمالا همه ما پیر شده ایم اطرافمان را بچه هایمان پرکرده اند، همه رفته اند سر زندگی خودشان افرادی که بهانه دید وبازدید بود به دیدنشان می رفتیم دیگر نیستند.

  قصد مسافرت داریم اما پای رفتن نداریم  دیدن عمو  دایی  ووو امکان تکرار ندارد اگر نوه داشتیم جوان شده اند سالی یک بار به دیدنمان بیایند هنر کردند ، انهم بلافاصله با احساس سوت و کور منزل سریع ترک می کنند. به دوستانی برای گپ و گفت زنگ می زدیم دیگر نیستند حسرت و غم با ناتوانی جسمی سخت تبانی می کنند.

حال برگردیم به اکنون   عقل حکم می کند شاد زندگی کنیم وغصه فردارا نخوریم ولو فکر کنیم همین امروزرا زنده ایم دلیلی ندارد برای فردای پیری و بی کسی مرگ زود رس عذابمان دهد  با فرزندانمان گرم بگیریم سعی کنیم روی اعصاب شان نروییم با همسر مهربان باشیم بلاخره روزی می رسد بی همدیگر می شویم . سراغ دوستان را بگیریم  همدیگررا با زبان نرنجانیم  ان مقدار که دوستان سراع ادم را دردوران پیری می گیرند فرزند و برادر نمی گیرد. زندگی را منظم پیش ببریم واز لحظات لذت ببریم وباداشته هایمان  به نحو مقتضی زندگی کنیم.