سخن هفته

سرنوشت! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: چه سرنوشت غم انگیزی که کرم ابریشم همه عمر قفس می بافت امّا به فکر پریدن بود! :::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: مرحوم حسین منزوی

آمار سایت

افراد آنلاین : 2
<==================> تعداد نوشته ها : 915
<==================> بازدید امروز : 266
<==================> بازدید دیروز : 536
<==================> بازدید این هفته : 12732
<==================> بازدید این ماه : 27347
<==================> بازدید کل : 1270611
<==================>

بایگانی

Monthly Archives: ژوئن 2021

بی تدبیری…

بی تدبیری یا کار شکنی؟!

=================================

رحمان ستاری

=================================

باسلام. قریب ده روزی است  خلخال هستم . هم اکنون وارد گروه اسمرود شدم پیامها مختلف است   نخست، فوت مادر خانم دکتر حسین  که تسلیت عرض می کنم ،خدایش بیامرزد، دوم کاندیداتوری دکتر در شورای شهر، ارزوی موفقیت دارم. سوم  گلایه دکتر سهرابی از حوزه رای گیری درست سرنوشتی که به سرم در خلخال امد.  اول صبح قبل از حرکت به اسمرود ، همراه اخوی به یکی از شعبات رای گیری مراجعه کردیم یک لشکر داخل شعبه اواره دور خود خیلی خونسرد می چرخیدند.
ساعت از ۸ گذشت، همچنان اینها اواره بودند، چندین نفر امدند و برگشتند.  صدای من بلند شد   مسئول شعبه را خواستم و گفتم ساعت چند هست؟ گفت هشت و…دقیقه،  گفتم ساعت شروع رای گیری چه ساعتی است ؟گفت ۷ گفتم خجالت نمی کشید این همه کار را عقب انداختیه اید،  گفت کامپیوتر کد قبول نمی کند ، چه کار کنیم.  یکی از ان طرف گفت باخود کار بنویسید بعدا وارد می کنیم.  بالاخره رای دادیم ،زدیم بیرون بعدا امدند دنبالم که بیا برگ دوم را امضا کن، گفتم برید گم شوید، خاک بر سرتان.

===================================

سلام آقای ستاری

حدا قوت،از قرار، حرکت لاک پشتی برخی حوزه های

اخذ رای، صدای خیلی ها را در رسانه های گروهی

وفضای مجازی در آورده.ان شاءالله این کم توجهی و

سهل انگاری ناشی از بی تدبیری دست اندر کاران

انتخابات  باشد،نه با برنامه و عمد؛ چرا که با وجود

همه عوامل دخیل در ترغیب مردم به عدم شرکت

در انتخابات،تا این لحظه گویا حضور امید وار کننده است.

==================================

تمام…

                تمام قد…!            

…………………………………

گویی کاربران سایت”آفتاب اسمرود” هم

امروز اراده حضور تمام قد در صحنه را دارند و

تعداد بازدید کنندگان سایت تا این لحظه از

مرز ۱۰/۰۰۰ نفر گذشته است.

کاربران وفادار؛همه با هم پیش به سوی

صندوق اخذ رای.

کد ۱۴۱- دکتر حسین آذرگشب را هم 

برای شورای شهر اسلامشهر

به یاد داشته باشید.

………………………………………….

 

 

رای…

         رای اول صبح            

===================================

 دکتر فرامرز سهرابی اسمرود

===================================

با سلام، ‌صبح همگی بخیر و شادی، امروز تصمیم گرفتم اول صبح در انتخابات شرکت کنم و رای بدهم تا به کارهای دیگرم برسم. از ساعت ۶.۱۵ صبح پیاده روی در داخل باغهای فرحزاد را شروع کردم و ساعت ۷۰۳۰  به محل اخذ رای در یکی از مدارس فرحزاد رسیدم. دیدم گروهی در صف ایستاده اند و خبری از رای گیری نیست!  چند دقیقه ای توی صف ایستادم.  بعد رفتم داخل سالن از مسولان اجرایی که آنجا بودند و تعدادشان هم زیاد بود! پرسیدم ناظر شورای نگهبان کدامیک از شماهاست؟ پس از چند بار پرسش نهایتا ناظر معلوم نگشت!!! باصدای بلند که همه بشنوند پرسیدم ” نماینده فرمانداری در این شعبه کیست؟” نماینده فرمانداری جلو آمد و خودش را معرفی کرد. گفتم الآن ساعت ۷.۴۵ است. رای گیری باید ساعت ۷ شروع می شد، چرا شروع نکردید، مردم با اینهمه مشکلات آمدند توی صف وایستادند، شما عرضه رای گرفتن از این مردم خوب ندارید؟ گفت دستگاهی که از مرکز فرستادند کار نمی کند!  ده دقیقه به ساعت ۸ هنوز دنبال سه راهی برق بودند تا پنکه را روشن کنند!   افراد داخل صف را هم بررسی اجمالی کردم. از پیرمردی که ۷ صبح آمده بود و از فرط خستگی روی صندلی نشسته بود، جوانی با  شناسنامه در جیب زانوی شلوارش که خالکوبی روی دستش تابلو بود، افراد میانسال و زن و شوهری که شتاب داشتند که  اول رای بدهند و بعد به کارهای دیگرشان برسند، همه بودند. برخی از گفتمان های افراد داخل صف ( بدون قضاوت، فقط گفته ها بیان میشود) بشرح زیر بود:  “اینهمه آدم در اینجا جمع شدند، بلد نیستند رای ما بگیرند”.   “این دولت اصلا نمی خواهد رای مردم را بگیرد”.  “مجری انتخابات دولت است و این کار را هم  مثل سایر کارها انجام نمی دهد”.  “چون امروز جمعه است، احتمالا آقای روحانی فعلا خوابند و بعد از بیدار شدن متوجه خواهند شد که امروز روز انتخابات است!”. “تعداد زیادی از عوامل اجرا، بازرس، و ناظر که بنظر میرسد آموزشی برای فرایند رای گیری ندیده اند! آفتابه لگن هفت دست، شام وناهار هیچی”. سرانجام، تا ساعت ۸ هنوز رای گیری شروع نشد و بنده دست از پا درازتر برگشتم تا انشاالله اگر توفیقی حاصل شد، شب برای رای دادن دوباره بار سفر ببندم!

============================================

سلام ودرود بر پیشتازان کار خیر؛از جمله آقا ی دکتر فرامرز  سهرابی که
سحر خیزی دوران کشت وزرع در اسمرود را در خاطره ها زنده کردند!
همه بشتابیم برای کار خیر،که حضور در پای صندوق رای هم یکی از کارهای خیر
این روزهای ماست.
همه از وضعیت موجود در جامعه دلخوریم،عموم مردم در تامین معیشت
دچار مشکلیم،فساد در کشور دلمان را به درد آورده،اما گویا اراده ای برای
اصلاح وضع موجود در جامعه مشاهده می شود.قهر با صندوق، راه حل غلبه
بر نابه سامانی ها نیست.حضور حماسی مردم در صحنه های حساس
انقلاب، همیشه کار ساز بوده ؛بخصوص در پشتیبانی از سیاست خارجی
و قدرت چانه زنی،برای عرض اندام در مقابل زیاده خواهی دشمنان.
من ربط دادن همه مشکلات کشور به بیگانه ودشمن را هر گز قبول ندارم
بی تدبیری وبی عرضگی مسئولان عامل اصلی برخی نابه سامانی هاست
اما تلاش بدخواهان وحربه تحریم و… هم در ایجاد وضع موجود بی تاثیر نیست.
با رصد اخبار دشمنان، وکسانی که هیچ وقت دلسوز مردمان این مرز وبوم نبوده ونیستند
  مشخص می شودحجم انبوه تشویق مردم برای عدم حضور در انتخابات، در این دوره به اوج رسیده
تا جائی که جناح منتسب به اصلاح طلبان نیز که خود را از نظر حضور  تعدادنامزد در انتخابات ریاست جمهوری
قابل مقایسه با جناخ اصولگرا نمی داند، نقش خضور در صخنه وتوطئه دشمن را جدی گرفته وهمگان را به حضور چشمگیر در انتخابات دعوت کرده است
تا علیرغم وجود سلیقه های سیاسی متفاوت،دلخوری های داخلی، مشکلات معیشتی و…در برابربدخواهان
در صحنه انتخابات،یکدل و متحد باشیم،به امید اصلاح وضع موجود.
پس ،این بار نیز همه  ما با وجود  لمس همه نامهربانی ها،نا به سامامی ها و وضعیت نابه سامان اقتصادی و… 
برای اقتدار کشور  وبه امید روزهای بهتر،پای صندوقهای رای حاضر حواهیم شد.
========================================
محّمد ولی سهرابی اسمرود

 

در حدیث…

…در حدیث دیگران

============================

چرا باید در انتخابات شرکت کرد؟

فردا هم‌زمان با انتخابات مهم ریاست جمهوری قرار است انتخابات میان‌دوره‌ای مجلس شورای اسلامی و خبرگان و انتخابات شوراهای شهر و روستا نیز برگزار شود.

برگزاری انتخابات در کشورهای مختلف، صرفاً در قالب تغییر یک فرد تعریف نمی‌شود بلکه می‌تواند به تحول یا تداوم سیاست‌ها در حوزه‌های مختلف نیز منجر شود که زندگی و آینده تک‌تک افراد جامعه را برای سال‌های متمادی تحت تأثیر قرار دهد. بنابراین برگزاری انتخابات به معنای آغاز فصلی جدید برای یک کشور و رقم زدن سرنوشت مردمان آن است.

 نگاهی به انتخابات ریاست جمهوری گذشته در ایران نیز بیانگر آن است که روسای جمهور تا چه میزان اختیار و قدرت تعیین کنندگی داشته‌اند. به‌گونه‌ای که به‌صورت کلی می‌توان گفت سیاست فرهنگی، اجتماعی، خارجی، اقتصادی و … روسای جمهور گذشته مانند محمد خاتمی، محمود احمدی‌نژاد و حسن روحانی تفاوت‌های چشمگیر و اساسی با هم داشته است. بررسی و تسری این نگاه به حوزه‌های خردتر درک تفاوت‌های بیشتر را بهتر امکان‌پذیر می‌سازد. مثلاً در حوزه مسکن سیاست دولت احمدی‌نژاد و روحانی از اساس دارای تفاوت‌های بنیادین و جدی بوده است.

از این بابت باید گفت نامزدی که فردا به‌عنوان رئیس‌جمهور انتخاب می‌شود سکان اداره کشور را برای چند سال آینده در دست دارد.

البته در حال حاضر شاید کمتر فردی باشد که از وضعیت اقتصادی، معیشتی، اجتماعی و … رضایت داشته باشد اما راه‌حل کاهش و رفع مشکلات، افزایش مشارکت در انتخابات است تا منتخبان فشار اجتماعی بیشتری را احساس کنند که ناچار می‌شوند بهترین تصمیمات را اتخاذ کنند. در این صورت تصمیمات دولتمردان و دیگر مقامات نیز از پشتوانه بالاتری برخوردار می‌شود و حل مشکلات نیز به‌واسطه حمایت‌های اجتماعی ساده‌تر می‌شود. به‌ویژه آن‌که در حال حاضر مشکلات اساسی در کشور وجود دارد که حل آن‌ها مستلزم تشکیل دولتی با حداکثر پشتیبانی است تا بتواند اصلاحات جدی و ساختاری را باقدرت بیشتری به‌پیش ببرد.

در مقابل، یاس و ناامیدی و عدم مشارکت مردم در انتخابات منجر به تشکیل دولتی ضعیف و بدون پشتوانه قوی می‌شود که در مقابل انبوه مشکلات عملاً نمی‌تواند کاری از پیش ببرد و ممکن است برای جلب رضایت ‌بخش‌هایی از مردم به سمت انجام اقداماتی بدون کار کارشناسی واقعی گام بردارد. لذا مشارکت فعال اجتماعی قطعاً‌ می‌تواند به انتخاب نامزدی بینجامد که دغدغه و آگاهی بیشتری نسبت به وضعیت مردم دارد.

البته تمام نظرسنجی‌هایی که اخیراً انجام‌شده میزان مشارکت‌کنندگان را کمتر از انتخابات گذشته برآورد کرده‌اند. تجربه ثابت کرده قهر با صندوق رأی تأثیری بر اداره امور کشور و زندگی مردم نخواهد داشت. درواقع گوشه‌ای نشستن، عدم مشارکت در انتخابات و طرد صندوق رأی می‌تواند برای آینده ایران نیز سخت باشد. به‌ویژه آن‌که دشمنان نظام جمهوری اسلامی و ایران همیشه روی این مسئله حساس بوده‌اند و بیشترین تحریم‌ها و فشارها زمانی صورت گرفته که تصور باطلی مبنی بر این‌که مردم کمتر در میدان حضور دارند و اختلاف داخلی بر کشور حکم‌فرما شده است.

 بنابراین شاید برخی از مردم به‌واسطه جریان امور این نظر را داشته باشند که دیدگاه‌های آن چندان در روند امور موردتوجه قرار نمی‌گیرد یا به دلیل عملکرد نهادهای نظارتی، برخی از آن‌ها این احساس را داشته باشند که به هیچ‌کدام از نامزدها آن‌چنان‌که بایدوشاید قرابت فکری و گفتمانی ندارند اما آن‌ها می‌توانند داوطلبی که به افکار آن‌ها نزدیک‌تر است یا حتی به‌صورت حداقلی در برخی زمینه‌ها با آن اشتراک دارند انتخاب نمایند. در این صورت علاوه بر انتخاب یک فرد به‌اندازه سهم و توان خود نیز از روی کار آمدن فرد رقیب که شاید به لحاظ برنامه‌ریزی و سیاسی با آن بیشتر تضاد و افتراق را دارند جلوگیری کرده‌اند.

بدون شک افزایش میزان مشارکت مردم در انتخابات بیست و هشتم خردادماه می‌تواند ضمن تقویت مردم‌سالاری دینی نظام جمهوری اسلامی ایران به حل مشکلات نیز کمک کند و ضمن تقویت اقتدار سیستم سیاسی، نوعی مصونیت برای کشور و قدرت برای دولت آینده به وجود آورد تا بهتر بتوانند مشکلات را حل کنند.

===========================

منبع:الف

رای…

             رای             

  من   

 و   

  تو   

…..

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

ان شاء الله روز جمعه با وجود همه دلخوریها،اختلاف سلیقه ها
درگیری با مشکلات ونا به سامانی های چند ساله اخیر
در حوزه اقتصاد ومعیشت و…،همدل وهم رای،با  شرکت گسترده
در انتخابات ریاست جمهوری وشورای شهر وروستا،دین
خود رابرای سر افرازی چندین باره کشورمان،ویاس ونا امیدی
بدخواهان،به خوبی ادا خواهیم کرد.
رای من وتو به یقین پشتوانه محکمی است برای ۸سال
سرنوشت ساز آینده قوه مجریه ونظام دیپلماسی کشور
که با قدرت چانه زنی بالا بتواننددر برابر خواسته هاودرخواستهای
تمام نشدنی برخی قدرت های زورگو،عرض اندام کنند وتعامل سازنده، همراه با اقتدار
با جهان داشته باشند وبه مدد همین پشتوانه مردمی،با پشتگرمی
در رفع مشکلات داخلی هم کمر همت ببندند.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

انتخاب ما…

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

“من لم یشکر المخلوق لم یشکر الخالق”

به رسم ادب و قدرشناسی،با احترام و تواضع،از تمامی سروران عزیز،دوستان،آشنایان،همکاران،همرزمان و بستگان که در چند روز گذشته به هر نحوی(کمک فکری،پخش و نصب پوستر،تراکت،کارت ویزیت،بنر،ارسال پیامهای محبت آمیز،تشویق و ترغیب دیگران به مشارکت و …)یار و یاور بنده بوده اند،از صمیم قلب و خاضعانه تشکر و قدردانی می نمایم،به عنوان یک پزشک و به عنوان دانش اموخته حقوق متعهد هستم،چه انتخاب شوم و چه انتخاب نشوم،در حد بضاعت و توان خود در رفع مشکلات دوستان و حامیان تلاش نمایم.

خدا را شاکرم که انتخابات بهانه ای شد تا دوستان زیادی کنار هم جمع شویم. آشنایی با شما خوبان افتخار بزرگی برای بنده بوده و هست، چنانچه با پیام و یا کامنتی باعث رنجش خاطر دوستی را سبب شده باشم از اعماق وجود عذر خواهی می نمایم،از خداوند متعال خواستارم توفیق جبران زحمات تک تک شما عزیزان را در موقعیتهای مناسب به من عنایت فرماید.

========================================

به امید دیدار در پای صندوق رای

             دکتر حسین آذرگشب           

کدانتخاباتی۱۴۱

========================================

همدل وهم رای

کد انتخاباتی ۱۴۱

دکتر حسین آذرگشب

انتخابات…

کمی…

کمی شلوغ؛امّا پر از امید

—————————————————-

رحمان ستاری

اوضاع سیاسی اجتماعی ما چقدر به اوضاع نابه سامان اوایل دهه ۶۰ شبیه هست  ان زمان بچه بودیم درک چندانی از اوضاع نداشتیم ولی در گفتمان بزرگترها  صحبتهای داخل خانواده ها  خوف و ترس و نا امیدی را به وضوح می دیدیم.
اشغال مرزهای غرب و جنوب توسط دشمن، بگو مگو های سیاسی داخل نسها را در سینه به شماره می انداخت  .معلمها در کلاس هر کدام مطابق با گرایشات سیاسی  ضمن درس، اشاراتی نیز به وضع موجود داشتند.  اغلبشان  بچه ها را در وادی نا امیدی و یاس  یله می کردند.  انقلابی ها چندان قدرت  دفاع و اقناع نداشتند. در این میان رادیو های بیگانه تا می توانستند بر انقلاب می تاختند و بر دوقطبی  بنی صدر وبهشتی می دمیدند .
ان موقع جریان مقابل انقلاب کمونیستها،  توده ای هاو منافقین، به سرکردگی رجوی و بعضی نحله های فکری دیگر ،وحشت و ترس را تا درون  روستا ها نیز گسترش داده بودند.
بمباران از ناحیه صدامیان و بمب گذاری از سوی منافقین، امیت و ارامش را از مردم ستانده بود. سرباز گیری اجباری برای جنگ کاملا یادم هست؛ حتی دونفر از معلمان ما بودند یکی به نام صدیقی، دیگری همتی نام ،اگر اشتباه نکنم.
حراس و دلهره این سرباز گیری، غم بزرگ خانواده هایی که شرایط شامل حالشان می شد، بود واین مدت جهنی ،هرچند کوتاه ،اما اندازه صد سال نوری گذشت  وبا فرار بنی صدر ورق برگشت. امنیت جای وحشت نشست ؛نفس قدسی امام که در ان اوضاع بلبشو گم گشته بود، ارام ارام برسینه ها نشست و ارامش  وطمانینه به ارمغان اورد.
نوع دوستی  وهمدلی در شهر نزج گرفت.  التماس اعزام به جبهه که تا دیروز وحشت افرین بود ،اکنون  جوانان مرگ را به سخره می گیرند و هر روز اعزام به جبهه ها بیشتر و بیشتر می شود  ودشمن به عقب نشینی وادار می شود.
خرم شهر ازاد می گردد، فتح المبین ها پی هم به وقوع می پیونددو …

اکنون نیز شهر کمی شلوغ است ،ان شاء الله با فروکش صدا های یاس و نا امیدی ؛جوانان برخواسته از همان نسل عزیز، خرمشهر ها ازادخواهند نمودو فتح المبین ها خواهند آفرید.
۲۸ خرداد با حضور در پای صندوق رای،در دل یاس آقرینان بذر نا امیدی  ودر دل دوستداران
این مرز پرگهر،نهال امید ،نشاط ،بالندگی و افتخار خواهیم کاشت ،ان شاء الله.

خجسته…

خجسته زاد روز

ادامه مطلب

انتخاب…

انتخابات بیست وهشت::::::>دکتر حسین آذرگشب

ادامه مطلب

یادی…

           یادی از گلهای معطر           

ادامه مطلب