سخن هفته
تفاوت...! <:::::::::::::::::::::::::> مردمی که می خواهند کشورشان یک شبه و در عهد یک پادشاه یا یک رئیس جمهور به بهشتی توسعه یافته تبدیل شود، نه هرگز توسعه خواهند یافت و نه زمینه های رفتن به بهشت را آماده می کنند. مردم انگلستان در طول هزار سال پادشاهی کشورشان، تنها یک شاه را کشته اند، آن هم با محاکمه رسمی و علنی و با امضای نمایندگان پارلمان. و ما در طول سیصد سال گذشته هر ۲۵ سال یک بار، یک شاه را کشته ایم یا فراری داده ایم ،یا دق مرگ کرده ایم یا تبعید،راستی تفاوت در شاهان ما بوده است یا در مردمان ما؟! <:::::::::::::::::::::::::> نقل قول از نویسنده است که متاسفانه نامش را ثبت نکرده ام.
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 439
<==================> بازدید امروز : 422
<==================> بازدید دیروز : 560
<==================> بازدید این هفته : 422
<==================> بازدید این ماه : 7082
<==================> بازدید کل : 548769
<==================>
بایگانی

…مثل همیشه

باز هم آمدند، مثل همیشه!

=======================

  … در روستا انس وآمیختگی با گوسفند است و مرغ وخروس وچهار پا… و آرزو ها در همان حد به دست آوردن لقمه نانی است وبهترین دوران آن است که امنیتی باشد وباران برکت بخش وقطعه زمینی که بشود از آن لقمه نانی به دست آورد.

:

  یک اجاق گرم در زمستان وسایه درختی در تابستان… بلند پروازی های روستائی در همین حد خلا صه می شود.

:

  …و چه خوشبختند آنهائی که بلند پروازی هایشان همین است وبس!

:

  خداوندا؛ چنین بلند پروازی را از آرزو مندانش دریغ مدار!

                               :::::::::::::::::::::::::::::

 

حاکمان قدر شناس این ملت باشند

“فذکرهم بایام الله..”(قران کریم)….

۲۲بهمن،روز ملی وطنم را تبریک می گویم.امیدواریم مسئولین قدر این ملت را بدانند، حقیقتا قدر بشناسد این حضور را.این مردم با مشقات فراوان با هزینه های کمر شکن دین خود را به نحو احسن به این انقلاب و نظام ادا کرده اند…اینک و اینک نوبت دولت هست.دولت باید به معنای حقیقی کلمه بداند که”مردم ولی نعمت مسوولین هستند”فردای ۲۲ بهمن، فردای اتنخابات فراموش نشود این ملت…این ملت حافظه تاریخی خوبی دارد به تعبیر مولای متقیان خطاب به مالک اشتر نخعی:”..ای مالک بترس از خشم مردم خشم مردم همچون خشم خداست”
=========================
مهران سهرابی اسمرود

==============================

 

کار فلان الدوله ها…!   

تمام جنبشهادر شرق،ودر سایه دین انجام گرفته است.جنبش مشروطیت با پیشوائی وهمراهی توده های متدین- بالاخص ـ آذربایجانی های با غیرت انجام گرفت اما همینکه مقامات واختیارات را تقدیم فلان الدوله ها وفلان السلطنه ها وملک ها کردند، وکار را به اروپا رفته ها سپردند،و امور به دست متجد دین خوش ظاهر ولی سست باطن افتاد،به زودی مشروطه از مجرای حقیقت وقدرت خارج گشت وراه سازشکاری پیش گرفت.

======================

منبع:کتاب”راه طی شده”تالیف مرحوم مهندس مهدی بازرگان

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود