سخن هفته
تفاوت...! <:::::::::::::::::::::::::> مردمی که می خواهند کشورشان یک شبه و در عهد یک پادشاه یا یک رئیس جمهور به بهشتی توسعه یافته تبدیل شود، نه هرگز توسعه خواهند یافت و نه زمینه های رفتن به بهشت را آماده می کنند. مردم انگلستان در طول هزار سال پادشاهی کشورشان، تنها یک شاه را کشته اند، آن هم با محاکمه رسمی و علنی و با امضای نمایندگان پارلمان. و ما در طول سیصد سال گذشته هر ۲۵ سال یک بار، یک شاه را کشته ایم یا فراری داده ایم ،یا دق مرگ کرده ایم یا تبعید،راستی تفاوت در شاهان ما بوده است یا در مردمان ما؟! <:::::::::::::::::::::::::> نقل قول از نویسنده است که متاسفانه نامش را ثبت نکرده ام.
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 439
<==================> بازدید امروز : 422
<==================> بازدید دیروز : 560
<==================> بازدید این هفته : 422
<==================> بازدید این ماه : 7082
<==================> بازدید کل : 548769
<==================>
بایگانی

مثلا سفرنامه!/ قسمت هفتم

        

  از ساعت ۴به بعد،همراهان یکی یکی ازخواب غفلت، ببخشید،از خواب ناز بیدار می شدندودر مسیر جاده سرچم، هر روستائی را از دور می دیدند،با حدس وگمان وگاهی هم باقاطعیت تمام،نامی بر روستا می گذاشتند.بحث اصلی،نشانی روستای کزج بود که عده ای می گفتند سمت راست ماست وگروهی می گفتند سمت چپ ماست!آقای عسگری و برخی که چپ نشسته بودند وراست می زدند-یعنی می گفتند کزج سمت راست ماست،پیروز این بحث ژئو پلتیکی وجغرافیائی شدند.

                                      ————————————————————

                                  

     من گفتم آنچه چپی ها می گویند،راست می گویند،چون من وآقای عسگری به پشتوانه داشتن فامیل در گذشته وحال در کزج،نظرمان قریب به یقین است!!وچنین شد وعاقبت چپی ها بر راستی ها پیروز شدند.این قسمت را سیاسی نخوانید،در بیابان اطراف قزل اوزن،مارا به سیاست چه حاجت است؟!

 

 

                                                           نماز با چهار قبله!

 

 

  نزدیک شمس آباد وقوسجین،خنکای نسیم صبحگاهی ،روح وتن آدمی را نوازش می داد، به گونه ای که خیلی ها از سرما می لرزیدند.برای ادای نماز صبح در قهوه خانه ای در دل کوه پیاده شدیم و همراهان تقریبا در ۴ جهت جغرافیائی نماز خواندند-قبول باشد ان شاء الله! بعد معلوم شد که قبله کدام سمت بوده است!.البته پس از نماز ،بحث علمی مفصلی هم سرگرفت؛ برای قبله یابی در شرایط مختلف که به سرانجامی نرسید .بالا خره نماز صبح را اینگونه خواندیم؛ تا چه قبول افتد و چه در نظر آید!

 

                                                                                                                ادامه دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود