سخن هفته
تفاوت...! <:::::::::::::::::::::::::> مردمی که می خواهند کشورشان یک شبه و در عهد یک پادشاه یا یک رئیس جمهور به بهشتی توسعه یافته تبدیل شود، نه هرگز توسعه خواهند یافت و نه زمینه های رفتن به بهشت را آماده می کنند. مردم انگلستان در طول هزار سال پادشاهی کشورشان، تنها یک شاه را کشته اند، آن هم با محاکمه رسمی و علنی و با امضای نمایندگان پارلمان. و ما در طول سیصد سال گذشته هر ۲۵ سال یک بار، یک شاه را کشته ایم یا فراری داده ایم ،یا دق مرگ کرده ایم یا تبعید،راستی تفاوت در شاهان ما بوده است یا در مردمان ما؟! <:::::::::::::::::::::::::> نقل قول از نویسنده است که متاسفانه نامش را ثبت نکرده ام.
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 439
<==================> بازدید امروز : 422
<==================> بازدید دیروز : 560
<==================> بازدید این هفته : 422
<==================> بازدید این ماه : 7082
<==================> بازدید کل : 548769
<==================>
بایگانی

مثلا سفر نامه!/ قسمت پنجم

                                       انتظار

 

  در تله اتوبان تهران-قزوین گرفتار شده بودیم که ساعت حدود ۱۲ شب، خبر رسید آقای اسدیان ودوستانش می خواهند به جمع ما بپیوندند،پیشنهاد شد از فرصت استفاده کنیم وشام بخوریم.فرش ۱۲ متری عینعلی بابا به کارمان آمد.کنار اتوبان پهن کردیم وخودمان هم پهن شدیم!قرارمان این بود که همراهان اشب شام خورده یا چیزی به عنوان شام همراه بیاورند که الحمد الله جز دونفر،همه منتظربساط شام بودند.

 

                              خیار یا هندوانه؟!

 

   اگر نبودخیارهای هندوانه مانند آقا خلیل وپنیر پاستوریزه آقا کورش که برای روز مبادا تدارک دیده بودند، معلوم نبود در آن بیابان برهوت ودر آن دل شب! چه سرنوشتی پیدا می کردیم!

 

  عسگری هم مرتب یاد آوری می کرد که مواظب فرش عینعلی بابا باشید،مال من که نیست، باید پاسخگوی عینعلی بابا باشید!

 

                                   یک کار انقلابی

 

  وقتی شام خوردن ما با آن خیارهای نیم کیلوئی،به خوشی تمام شد،اطرافمان راپر ازآشغال وظروف یک بار مصرف دیدیم.البته بیشترش هم  حاصل بی توجهی سایر مسافران بود،در یک حرکت انقلابی جمع کردیم تا شریک جرم آدمهای بی توجه به محیط زیست نباشیم ودر دلمان به خودمان صد آفرین گفتیم!

 

                                        در پرانتز

 

  تا یادم نرفته،گلایه ای بکنم از برخی هم ولایتی های اسمرودی که محیط زیبای اطراف چشمه اورمه وشره مرد راپس از گشت وگذار،تبدیل به محل زباله های پلاستیکی و…می کنند که امیدواریم هر گز شاهد چنین صحنه های زشت در دامن پاک اسمرود نباشیم، ان شاءالله.

                                                                                                                   ادامه دارد

                                   

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود