سخن هفته
تفاوت...! <:::::::::::::::::::::::::> مردمی که می خواهند کشورشان یک شبه و در عهد یک پادشاه یا یک رئیس جمهور به بهشتی توسعه یافته تبدیل شود، نه هرگز توسعه خواهند یافت و نه زمینه های رفتن به بهشت را آماده می کنند. مردم انگلستان در طول هزار سال پادشاهی کشورشان، تنها یک شاه را کشته اند، آن هم با محاکمه رسمی و علنی و با امضای نمایندگان پارلمان. و ما در طول سیصد سال گذشته هر ۲۵ سال یک بار، یک شاه را کشته ایم یا فراری داده ایم ،یا دق مرگ کرده ایم یا تبعید،راستی تفاوت در شاهان ما بوده است یا در مردمان ما؟! <:::::::::::::::::::::::::> نقل قول از نویسنده است که متاسفانه نامش را ثبت نکرده ام.
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 439
<==================> بازدید امروز : 422
<==================> بازدید دیروز : 560
<==================> بازدید این هفته : 422
<==================> بازدید این ماه : 7082
<==================> بازدید کل : 548769
<==================>
بایگانی

مثلا سفرنامه!/قسمت سوم

                                                  سه خانواده و یک لشکر!

تا جمعیت در ماشین نشستند،طبق معمول،حاجعلی فتح اللهی صحبتش گل کرد:

اگر خانواده های ستاری،فتح اللهی و سهرابی نبودند، مسجد،ماشین، اورتمه و…چه جوری پر می شد،باید هیئات مدیره هر ماه چیزی هم دستی به اعضای این خانواده ها بدهد که گرمی بخش محفل و مجلس هستند!

                                              آرام به سوی شهریار

  قراربود آقای الله بخش عسگری را از شهریار سوار کنیم. در مسیر حرکت،هر کس نقشه ای برای فرار از ترافیک می کشید.یکی می گفت هرسال باید دردسر سوار کردن آقای عسگری رابکشیم-من که نبودم! دیگری می گفت- آقا فرهنگ نبود!چرا همینجا- مسجد یاپل فردیس سوار نمی شود؟!!سومی می گفت:آقای عسگری زیاد حساس نباشند،دیگر چیزی نگفتند!

                                 در دام ترافیک آقای عسگری!!

  چشمتان روز بد نبیند،در هیاهوی غیبت پشت سر آقای عسگری،چنان دردام ترافیک جاده شهریار گیر افتاده بودیم که لحظه به لحظه غیبتها شدیدتر می شد.به مدد گوشی های همراه همراهان، حتی آقای همراهی، محل اختفا و استقرار آقای عسگری لحظه به لحظه رصد می شد.با لا خره پس از ۲ساعت طی طریق میلی متری،حدود ساعت ۱۰ آقای عسگری وپسرش-آقا مجید را در کمال صحت وسلامتی.کنار جاده یافتیم وهمچون ارشمیدس مرحوم نجوای”یافتیم،یافتیم” سردادیم!

                                                                                                     ادامه دارد

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود