سخن هفته
عزاداری سنتی =================== برخی کارهاست که پرداختن به آنها، مردم را به خدا و دین نزدیک می‌کند. یکی از آن کارها، همین عزاداریهای سنّتی است که باعث تقرّبِ بیشترِ مردم به دین می‌شود. این‌که امام فرمودند «عزاداری سنّتی بکنید» به خاطر همین تقریب است. در مجالس عزاداری نشستن، روضه خواندن، گریه کردن، به سروسینه زدن و مواکب عزا و دسته‌های عزاداری به راه انداختن، از اموری است که عواطف عمومی را نسبت به خاندان پیغمبر، پرجوش می‌کند و بسیار خوب است. ==================== حضرت آیت الله خامنه ای
آمار سایت
افراد آنلاین : 4
<==================> تعداد نوشته ها : 547
<==================> بازدید امروز : 268
<==================> بازدید دیروز : 513
<==================> بازدید این هفته : 268
<==================> بازدید این ماه : 9605
<==================> بازدید کل : 652406
<==================>
بایگانی

فراخوان…

فراخوان برای برپایی

نمایشگاه فرهنگی اسمرود

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

سلام آقای سهرابی عزیز

متشکر از زحمات گرانقدری که برای اسمرود و اسمرودیها

می کشید.

==========================================

محمد رحیمی

==========================================

سلام آقا محمد

ادای دین و وظیفه به زادگاه وهم ولایتی هاست واز نظر لطف شما هم ممنونم.

::

برای برپایی نمایشگاه فرهنگی و… که چهار چوب کلی آن در گزارش اخیر آمده وآقای رحمان ستاری هم در تلگرام پی گیر هستند،منتظر نظرات همه دوستان ومهمتر از همه، همکاری هم ولایتی ها برای تهیه لوازم مورد استفاده در خانه،کشاورزی،باغداری،صنایع روستایی ،دست ساز ها ودستبافتها و… هستیم.

در بخش فرهنگی هم هر آنچه از نسل پدر بزرگها ومادر بزرگها ،پدر،مادر، واقوام به یاد گار مانده؛از جمله:عکس،فیلم،وصیت نامه،دستخط،عقد نامه،صورت جهازیه ها،،نامه های تاریخی،قرار داد نامه ها،اثر انگشتها،کارنامه و… وخلاصه هر آنچه بوی تاریخ وسند ومدرک دارد،به کارمان خواهد آمد.

شما وآقای مهندس داوود رحیمی هم در خانواده وبستگان حتما از این اسناد دارید،محبت کنید پیگیر باشید وبا من از طریق سایت ویا تلگرام شخصی من در ارتباط باشید ویا از طریق تلگرام اسمرود،با آقای رحمان ستاری هماهنگی کنید تا ان شاء الله بتوانیم با همکاری همه هم ولایتی ها، اولین بار نمایشگاه آبرومندی را در اسمرود ویا خلخال برگزار کنیم وقافله سالار این حرکت فرهنگی در خلخال باشیم.

همه هم ولا یتی ها را به همکاری وهمیاری می طلبیم.

مثلا فهرست کمک اهالی در عروسی(توی پایی)مساعدت اهالی در فوت بستگان(یاسلاما)لیست کمک در ختنه پسران،قرار دادهای خرید وفروش احشام ،اجناس و…شناسنامه های قدیمی بستگان و آشنایان،لوازم مصرفی شخصی افراد و… از جمله مواردی هستند که می توانیم در نمایشگاه استفاده کنیم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود