سخن هفته
عزاداری سنتی =================== برخی کارهاست که پرداختن به آنها، مردم را به خدا و دین نزدیک می‌کند. یکی از آن کارها، همین عزاداریهای سنّتی است که باعث تقرّبِ بیشترِ مردم به دین می‌شود. این‌که امام فرمودند «عزاداری سنّتی بکنید» به خاطر همین تقریب است. در مجالس عزاداری نشستن، روضه خواندن، گریه کردن، به سروسینه زدن و مواکب عزا و دسته‌های عزاداری به راه انداختن، از اموری است که عواطف عمومی را نسبت به خاندان پیغمبر، پرجوش می‌کند و بسیار خوب است. ==================== حضرت آیت الله خامنه ای
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 547
<==================> بازدید امروز : 267
<==================> بازدید دیروز : 513
<==================> بازدید این هفته : 267
<==================> بازدید این ماه : 9604
<==================> بازدید کل : 652405
<==================>
بایگانی

سخن…

برخیزیم…!

<:::::::::::::::::::::::::::::::::::::>

“امت فاکس” نویسنده و فیلسوف معاصر ایرلندی در اولین سفر خود به آمریکا برای صرف غذا به رستورانی رفت .او در گوشه ای به انتظار پیش خدمت نشست ؛ اما کسی به او توجه نمی کرد ،از همه بدتر افرادی که بعد از او وارد شده بودند همگی مشغول خوردن بودند .پس از چند دقیقه با ناراحتی از مردی که برسرمیز مجاور نشسته بود پرسید:من ۲۰ دقیقه است که اینجا نشسته ام؛چرا پیشخدمت به من توجه نمی کند،درحالی که همه مشغول خوردن هستند و من  همچنان درانتظار نشسته ام؟

مرد پاسخ داد:اینجا “سلف سرویس”است ،به انتهای رستوران بروید، هرچه می خواهید در سینی بگذارید ،پول آن را بپردازید و غذایتان رامیل کنید.

“امت فاکس” بعدها دراین خصوص نوشت:”احساس حماقت می کردم؛

وقتی غذا را روی میزگذاشتم ،ناگهان به ذهنم رسیدکه زندگی هم در حکم سلف سرویس است.همه نوع رخداد ، فرصت ، موقعیت، شادی و غم در برابر ما قرار دارد ،درحالی که اغلب ما بی حرکت به صندلی خود چسبیده ایم و آنچنان محو این هستیم که دیگران در بشقاب خود چه دارند و دچار شگفتی شده ایم که او چرا سهم‌ بیشتری دارد! ولی به ذهنمان نمی رسد از جای خود برخیزیم و ببینیم چه چیزهایی  برایمان فراهم است و برداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود