سخن هفته
تفاوت...! <:::::::::::::::::::::::::> مردمی که می خواهند کشورشان یک شبه و در عهد یک پادشاه یا یک رئیس جمهور به بهشتی توسعه یافته تبدیل شود، نه هرگز توسعه خواهند یافت و نه زمینه های رفتن به بهشت را آماده می کنند. مردم انگلستان در طول هزار سال پادشاهی کشورشان، تنها یک شاه را کشته اند، آن هم با محاکمه رسمی و علنی و با امضای نمایندگان پارلمان. و ما در طول سیصد سال گذشته هر ۲۵ سال یک بار، یک شاه را کشته ایم یا فراری داده ایم ،یا دق مرگ کرده ایم یا تبعید،راستی تفاوت در شاهان ما بوده است یا در مردمان ما؟! <:::::::::::::::::::::::::> نقل قول از نویسنده است که متاسفانه نامش را ثبت نکرده ام.
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 445
<==================> بازدید امروز : 93
<==================> بازدید دیروز : 219
<==================> بازدید این هفته : 3080
<==================> بازدید این ماه : 9740
<==================> بازدید کل : 551427
<==================>
بایگانی

سخن…

برخیزیم…!

<:::::::::::::::::::::::::::::::::::::>

“امت فاکس” نویسنده و فیلسوف معاصر ایرلندی در اولین سفر خود به آمریکا برای صرف غذا به رستورانی رفت .او در گوشه ای به انتظار پیش خدمت نشست ؛ اما کسی به او توجه نمی کرد ،از همه بدتر افرادی که بعد از او وارد شده بودند همگی مشغول خوردن بودند .پس از چند دقیقه با ناراحتی از مردی که برسرمیز مجاور نشسته بود پرسید:من ۲۰ دقیقه است که اینجا نشسته ام؛چرا پیشخدمت به من توجه نمی کند،درحالی که همه مشغول خوردن هستند و من  همچنان درانتظار نشسته ام؟

مرد پاسخ داد:اینجا “سلف سرویس”است ،به انتهای رستوران بروید، هرچه می خواهید در سینی بگذارید ،پول آن را بپردازید و غذایتان رامیل کنید.

“امت فاکس” بعدها دراین خصوص نوشت:”احساس حماقت می کردم؛

وقتی غذا را روی میزگذاشتم ،ناگهان به ذهنم رسیدکه زندگی هم در حکم سلف سرویس است.همه نوع رخداد ، فرصت ، موقعیت، شادی و غم در برابر ما قرار دارد ،درحالی که اغلب ما بی حرکت به صندلی خود چسبیده ایم و آنچنان محو این هستیم که دیگران در بشقاب خود چه دارند و دچار شگفتی شده ایم که او چرا سهم‌ بیشتری دارد! ولی به ذهنمان نمی رسد از جای خود برخیزیم و ببینیم چه چیزهایی  برایمان فراهم است و برداریم.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود