سخن هفته
---------زندگی-------------- ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ این را فهمیده‌ام که بیشتر ماهی‌ها موقع پیری شکایت می‌کنند که زندگیشان را بی‌خودی تلف کرده‌اند . دائم ناله و نفرین می‌کنند و از همه چیز شکایت دارند. من می‌خواهم بدانم که، راستی راستی، زندگی یعنی اینکه تو یک تکه جا، هی بروی و برگردی تا پیر بشوی و دیگر هیچ، یا اینکه طورِ دیگری هم توی دنیا می‌شود زندگی کرد؟ ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ ماهی سیاه کوچولو صمد بهرنگی
آمار سایت
افراد آنلاین : 2
<==================> تعداد نوشته ها : 937
<==================> بازدید امروز : 187
<==================> بازدید دیروز : 708
<==================> بازدید این هفته : 187
<==================> بازدید این ماه : 36903
<==================> بازدید کل : 1321685
<==================>
بایگانی

واینک…

        … واینک غم نان!            

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::>

                               رحمان ستاری                                            

باسلام
اخبار ساعت ۱۴ را گوش می دادم، تا اینکه رسید به یک گزارش مربوط به نان و نانوا که چگونه دامداران برای تغذیه دامشان به نان نانواها وگندم روی اورده اندند .دود از  سرم بلند شد، با خودم گفتم صد رحمت به کرونا حالا از هر نوعش باشد ؛ چینی، انگلیسی ویا دلتای هندی .
خدا نیارد ان روزی را که قحطی نان با این خشکسالی گریبان جامعه مارا بگیرد .باتوجه به خشکسالی امسال برداشت گندم نهایت به پنج میلیون تن می رسد واین درحالی  است که نیاز سالانه کشورما ۱۴ میلیون تن هست ؛یعنی حداقل ۹میلیون تن باید وارد کنیم ،درحالیکه امکان واردات هم نداریم ،چون این کمبود و خشکسالی تا حدودی جهانی است .
چنانچه گندم برای خریدهم موجودباشد، بخاطر تحریم امکان واردات  نداریم ،مگر اینکه پول هنگفت بپردازیم تا کشور فروشنده امکان ریسک در این اوضاع تحریم داشته باشد .
گویا اسمان هم با امریکا دست به یکی شده. خلاصه پیش اگهی خوبی در پیش نداریم، مگر اینکه خداوند خودش رحم کند و همه ،بندگان صالحش باشیم.

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::>

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>