سخن هفته
بیدار و دار ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ عارف قزوینی که در سال 1312،در پنجاه وسه سالگی در همدان،بدون زن وفرزند،در کمال غربت در گذشت،رفیقی داشت به نام حسیم خان که در زمان قرارداد 1919 او را در کرمانشاه به دار آویختند وعارف در مرگ او سرود: ............................................... بیدار هر که گشت در ایران،رود به دار// بیدار وزندگانی بی دارم آرزوست ؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛؛ منبع:نای هفت بند//دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی
آمار سایت
افراد آنلاین : 3
<==================> تعداد نوشته ها : 761
<==================> بازدید امروز : 855
<==================> بازدید دیروز : 918
<==================> بازدید این هفته : 4515
<==================> بازدید این ماه : 8621
<==================> بازدید کل : 1022452
<==================>
بایگانی

تیپ…

تیپ،عروس شهر و…              

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::>

حاطره از:رحمان ستاری اسمرود                                          

در سفر قبل از ماه رمضان به خلخال، پیکان وانت را اوردم که معاینه فنی بگیرم چون دوگانه سوز است به مرکز معاینه کپسول حواله دادند با اخذ تاییدیه دوباره به معاینه فنی برگشتم، این بار نوشت خود رو فاقد کاتالیزور هست.

 راست می گفت پارسال معاینه گرفتنی بسته بودم؛ هم بخاطر گران بودنش وهم مزاحمت جانبی که گه گاه به زمین می خورد بازش کرده بودم ،منتهای مراتب در پارکینگ خلخال مانده بود.

 امدم دوباره ببندم ،یک ملیون نیم گفتند یعنی تقریبا سه برابر پارسال مرکز معاینه فنی را نیمه کاره ترک کردم تا اینکه این دفعه که رفته بود م اوردم .امروز بعداز نصب راهی مرکز معاینه فنی شدم این بار به ترمز دستی و الایندگی گیر داد و گفت ببر کارگاه درستش کنند .

تیپ، تیپ اسپرت، آستین کوتاه وعینک شبیه دودی وکلاه هم چند وقتی است بخاطر گرما استفاده نمی کنم. در تعمیر گاه برگه را به استاد کار دادم کنار وانت بودم گفت کو ماشینت؟ گفتم اینهاش عروس شهر و اهوی بیابان! طرف یک نگاه به وانت انداخت و یک نگاه به من. به ترمزدستی دوتا اچار انداخت و سفارش کرد سر تست رفتی در مصرف سوخت بنزین قرار بده.

 به تست برگشتم، این بار همه چیز تایید شد، راه افتادم، گویا ماشین میل نرفتن داشت، وسط بزرگراه دست بردم ترمز دستی، بالا مانده بود خواباندم، ماشین شتاب گرفت، به منزل رسیدم دیدم دستی به حالت سابق برگشته.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>