سخن هفته
هنرپادشاهان! ............................................. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ فتح دهلی نو توسط نادر شاه،نقطه پایان فتوحات ایران است واز عصر فتحعلیشاه،وبعداز جنگ ایران وروس در حدود200سال پیش،حوادثی باعث جدایی سرزمین ایران،از جمله:خوارزم،قفقاز سمر قند،بخارا،بلوچستان،بحرین و... از کشور در طی جنگها ومعاهدات بین اللمللی در زمان پادشاهان مختلف شده؛جز 8سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که وجبی از این آب وخاک جدا نشد. ............................................... ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ *محبوب سیاه وطوطی سبز/دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی
آمار سایت
افراد آنلاین : 1
<==================> تعداد نوشته ها : 597
<==================> بازدید امروز : 245
<==================> بازدید دیروز : 816
<==================> بازدید این هفته : 4678
<==================> بازدید این ماه : 11298
<==================> بازدید کل : 722364
<==================>
بایگانی

روز…

قلم بانان                          

 

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: :

✍️✍️ عباس واحدیان شاهرودی

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

♈️ بی گمان هیچ ابزاری به اندازه قلم تمدن بشری را وام دار خویش ننموده است.
وسیله ای که از دهها هزار سال پیش در دوران انسان غارنشین مبدل به رفیق تنهایی اندیشه های پویا گشت . انسانی که در پی انتقال تجربیات و آموخته های خود بود بدنبال وسیله ای برای به تصویر کشیدن خاطرات و آموزه هایش می گشت تا نهایتا قلم را یافت !
از آن پس تا امروز رفاقت میان اندیشه و قلم توانسته تمدن ها را پدید آورد و جایگاه انسان را بعنوان برترین موجود روی زمین تثبیت نماید.

♈️درین سیر تاریخی بی شک اراده آفریدگار دانا بود که کاربرد قلم را در اندیشه فعال ما نهادینه ساخت تا توانایی اشرف مخلوقاتش را بکمک این ابزار ساده اما شگفت انگیز وسعت بخشد.
پروردگار یکتا برای قلم و آنچه می نویسد شرافتی قائل شد آنچنان که در اولین سوره نازل شده بر حضرت محمد صل الله علیه و‌آله و سلم ( سوره علق ) صراحتا اشاره فرموده که انسان را توسط قلم آموزش و تعلیم داده است !
☪️ الَّذِی عَلَّمَ بِالْقَلَمِ

همان خدائی که به وسیله‌ی قلم (انسان را تعلیم داد و چیزها به او) آموخت.
سوره علق آیه ۴

♈️ پس بطور حتم آنانی که توانایی نوشتن دارند میتوانند نقش تاثیر گذاری در مسیر تاریخ بشریت ایفا کنند.
قلم قدرت شگرفی در خود دارد. هم میتواند خالق بمب اتم و مرگ آفرین باشد و هم اندیشه گاندی و ماندلا و لوترکینگ را بسازد تا در جهت آزادی میلیونها انسان تلاش نماید.
قلم را اندیشه صاحبش بحرکت در می آورد و از شرافت یا خباثت آن اندیشه است که نوع گردش قلم معلوم می شود.
قلم در دست یک قاضی پاک عدالت می آفریند و در دست داور ناپاک ظلم و رشوه میکارد.
قلم در دست یک مدیر ، نماینده مجلس ، وزیر و یک رهبر پاک و عادل سرمنشاء رشد و توسعه ملتی می گردد و اگر اسیر اندیشه ناپاک آنان شود مثل روزگار امروز ایرانیان فقط فقر و رنج و غارت و اختلاس ثمره اش می گردد!

♈️ قلم در دست نویسنده و شاعر و ادیب نیکو سرشت آفریننده قصه های زیبا ،دیوان اشعار ،نثر و حتی انتقاد برحق و سازنده می شود و چون لای انگشتان قلمداران مزدور بنشیند بجز مجیزگویی ، لاپوشانی مفاسد و ستم ها ، و خدمتگزاری به طاغوت و « تن فروشی ادیبانه » حاصل دیگری نخواهد داشت!

♈️ چه سعادتمندند آنانکه با مراقبت از شرافت اندیشه و حرمت این وسیله، « قلم بان » گشتند .
قلم بانی آنهم در چنین روزگاری ممکن است نان و رفاه و حتی آزادی تن را بگیرد اما بی شک آزاده ترین انسانها را می سازد .

♈️نویسندگان بویژه آنانکه با مسائل روز جامعه در ارتباط هستند باید علاوه بر تیز بینی و هوش و حقگویی ، از حلم و بردباری در مواجه با مردم و بویژه مخالفین خود بهرمند باشند .
نویسندگان در حقیقت معلمان جمعیت بزرگسال کشورند و لازمست که هر معلمی بیش از تعلیم دیگران به اصلاح و تربیت اندیشه و عمل خویش بپردازد.

♈️پس ای اهالی و اصحاب قلم ، بیاییم مراقب قلم های خود باشیم تا مبادا به « تن فروشی » آلوده گردند .اصحاب قلم مانند دیگران زود از یادها نمی روند ، آنان حاملان تاریخ معاصر خویش اند ….صاحبان نکوهش یا ستایش آیندگان !
این جملات آئینه ای در برابر من است تا یادم باشد مبادا لحظه ای از تربیت خود غافل شوم !
به امید سربلندی ملت پر افتخار و دردمند کشورم✍️

✏️روز قلم بر همه ” قلم بانان “ایران مبارک باد

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود