سخن هفته
{نجات} ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: خدایابه ماپایه ومایه ده//نجات از غم و قرص همسایه ده ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: حکیم قاسمی کرمانی ::::::::::::::::::::::::::::::::::::::: *پی نوشت: اگر من جای حکیم قاسمی بودم،نجات همسایه را هم از غم وقرص ازخدا می خواستم،فعلا نه دسترسی به حکیم هست ونه من شاعرم!!
آمار سایت
افراد آنلاین : 4
<==================> تعداد نوشته ها : 577
<==================> بازدید امروز : 431
<==================> بازدید دیروز : 659
<==================> بازدید این هفته : 2401
<==================> بازدید این ماه : 6757
<==================> بازدید کل : 692224
<==================>
بایگانی

گزارش/پانزدهین عمومی

گذر ونظری بر

پانزدهمین جلسه عمومی

موسسه ی خیریه ی شهدای اسمرود

=========================

=======================

جلسه روز جمعه-۱۹ دیماه،از ساعت۳٫۳۰ الی ۵٫۳ در حسینیه ی خلخالیها با تلاوت آیاتی از کلام الله مجید آغاز شد.آنگاه دکتر فرامرز سهرابی  با یاد آوری مصوبات جلسه بیستم اخیر هیات مدیره،و به بحث گذاشتن آنها در جلسه عمومی،رشته سخن را برای ارائه گزارش کار یکساله موسسه،به آقای انام پور سپردند.

آقای انام پور با اشاره به محدویت های مالی موسسه،اعلام کردند که اعضا با قدرت وقوت،پیگر اهداف ترسیم شده موسسه هستند  وبا وجود همه موانع ومحدودیتها،با ارتباطات ورایزنی اعضای هیات مدیره، توانستیم در سال ۹۳ هزینه سبد کالای ۱۲ خانوار نیازمند اسمرود را با پرداخت سه نوبت کالا جمعا به ارزش حدود ۶۰۰۰۰۰۰۰ ریال تامین و پرداخت کنیم.

کمک به تهیه جهازیه سه نو عروس به ارزش حدود ۱۲۰۰۰۰۰۰۰ ریال از دیگر اقدامات موسسه در سال جدید بود که تمام این کمکها بدون حمایت مالی اعضای موسس  صورت گرفته است وامیدواریم از این پس اسمرودیهای عزیز وافراد خیر هم ولایتی بیشتر در کمک  ویاری رسانی به اعضای هیات مدیره،پیشقدم باشند وهمکاری کنند.

========================

ادامه جلسه، شنیدن نظرات وپیشنهادات حاضران جلسه وپرسش وپاسخ با اعضای هیات مدیره بود که طی آن،آقایان زعفر ستاری،درویش طاهری،احمد مهری،فرهنگ ستاری ،حاجعلی وحمید فتح اللهی به بیان نظرات وارائه پیشنهادات خود پرداختند،

از جمله:

۱-تشویق به احداث واحدهای جدید در روستا

۲-لزوم تقویت صندوق،با کمک اهالی ،جهت بهره مندی بیشتر اعضا از تسهیلات

۳_تاکید بر برنامه ریزی وپیگیری احداث یادمان برای سه شهید بزرگوار  روستا در اسمرود

۴-لزوم توجه وبرنامه ریزی برای نهادینه کردن فرهنگ قابل ستایش گذشتگان روستا به مساعدت با صاحبان عزا  در روزهای نخست از دست دادن عزیزان؛ازجمله پرهیز از اطعام هم ولایتیها عزیز در روز نخست که

خانواده های معزا در گیر مراسم کفن ودفن و تالمات روحی وروانی هستنند. البته این مساله در حد نظر وپیشنهاد بود که باید در رایزنی با بزرگان و… به جمع بندی نهائی واجماع نظر برسیم. شما هم اگری نظری در این مورد دارید، با دیگران در سایت به اشتراک بگذا رید..

۵-تاکید به سفر گروهی از تهران به خلخال با اتوبوس

__________________________________________________

حاشیه در متن

=========================

=========================

۱-حاجعلی فتح الهی، گل سرسبد جلسات عمومی است،مرد خوش مشرب اسمرود،که باز جزو اولین نفرات بود که به همراه فرزندانش- علی و حمید وارد جلسه شدند

۲- ارتباط خوب و صمیمی حاجعلی با فرزندان،از خصوصیات خوب ایشان است که در کمتر ارتباط پدر وفرزندی  قابل مشاهده است وحاجعلی از این بابت هم یکی از پدران نمونه اسمرود است و شایسته تقدیر ومعرفی به عنوان الگوی پدر موفق.

۳-حاجعلی بلافاصله پس از سلام و علیک خطاب به اعضا ی هیات مدیره گفت:خوب،شما چه بدی از ما دیده بودید که خرداد ما را به اسمرود نبردید؟!نه،واقعا سال های قبل زحمتی برای شما داشتیم که اتوبوس نگرفتید و ما را جا گذاشتید؟حاجعلی اینها را با قیافه جدی و حق به جانب می گفت و دیگران هم جدی می خندیدند.!

۴-حاجعلی می گفت:می خواهید جلسات شما را تحریم کنیم؟!راست می گوید، تحریم حاجعلی کمتر از تحریم آمریکا برایمان  دردسر سازنیست،چرا که جمعیت فتح اللهی ها ماشاءا..در جلسات، کم نیست.باید تهدید حاجعلی را جدی بگیریم.!

۵-در ابتدای مراسم، حاضران با نثار فاتحه ای_ یاد پدرم- مرحوم حاج گلعلی سهرابی راکه همیشه پای ثابت این جلسات واز مشوقان جمع بود و هم چنین یاد مر حوم مغفور، شادروان حاج برات نوری را گرامی داشتند.

===========================

==========================

۶-وقتی آقای فرهنگ ستاری پیشنهاد داد که برای راه تازه احداث شده اسمرود،پی گیر مجوز برق باشیم-دکتر سهرابی گفتند: وقتی دولت جمهوری اسلامی برق اتوبان های  کشور را  با مصیبت  تامین می کند،چگونه چنین درخواستی داشته باشیم.!

۷- عکسهای مراسم توسط آقا یوسف سهرابی گرفته شده وتا الان_پنجشنبه،۲۵ دی ماه ،ساعت ۸٫۰۵شب من عکسی از ایشان ندیده ام،شما چطور؟!اینجاست که باید قدر آقای شهرام فتح اللهی را دانست!آقا یوسف، چرا عکسها را نمی فرستی؟!

(وبالا خره عکسهای آقا یوسف رسید ،ممنون آقا یوسف)

۸-در گپ وگفت پایان جلسه، وقتی با آقای داوود رحیمی صحبت از تعدادفرزندان شد وگفتند فعلا به یک بچه بسنده کرده ایم وگفتم باتشویق دولت، باید راه پدرانمان را ادامه دهیم، گفتنند اگر امکانا ت فراهم شود ،من حاضرم ۴تا زن بگیرم وتعداد بچه را هم به حد استاندارد جمهوری اسامی برسانم. گفتم پس صندوق موسسه هر وقت وضعش خوب شد،شمارا باید در اولویت قراردهیم تا…!امیدوارم خانم آقای رحیمی این بند از حاشیه گزارش را نبیند وگر نه، یکی دیگر از همراهان جلسات را ناجوانمردانه از دست خواهیم داد!!

 ۹- در ادامه مراسم وبه بهانه جشن میلاد پیامبر اعظم وحضرت امام صادق(ع)۳ سوال برای حضار- بجز اعضای هیات مدیره، توسط آقای انام پور مطرح شد تا به سه نفر که پاسخ صحیح را  بدهند،هدیه ای از طرف موسسه اهدا شود.

سوالات مسابقه این بود:

۱-اولین جلسه موسسه چه سالی ودر چه ماهی برگزار شد؟

۲-پس ازمدیر،بیشترین اثر چاپ شده درسایت از آن کیست؟

۳-چه کسی در جلسات عمومی (۱۵جلسه)منظم ترین وبیشترین حضور را دارد؟

پس از جمع آوری پاسخها،به ترتیب سوالها،آقایان فرهنگ ستاری؛خلیل ستاری وآقای حاجعلی فتح اللهی برنده مسابقه شدند که به هرکدام دوعدد ساعت مچی مردانه وزنانه از طرف هیات مدیره اهدا شد.(وخوش به حال خانمهایشان هم شد!)

{نوشتم که اگر در ذکر اسامی اشتباهی رخ داد،به حساب پیری آقا خلیل بگذارید!!!

ظاهرا به جای آقای فرهنگ ستاری،آقای وهاب فتح اللهی برنده سوال اول شده، حالا

باز آقا حاجعلی مارا تهدید بکند، این هم ثمره حضور مستمر در جلسات!}

وقتی برای هزینه تمدید مدت قرداد سایت،که هر ساله ازطرف اعضای هیات مدیره تامین می شود،درخواست کمک از جمع شد،که خوشبختانه همکاری هم شد {که همکاری آقا مهران(یعقوب سابق) هم دورادور همپای هیات مدیره بود}،آقا حاجعلی پس از اهدای کمک گفت:تا اینها{هیات مدیره} پول جایزه ای را که به من داده اند، از من نگرفته اند،،خدا حافظ!

پاسخ سوالات هم به ترتیب:

۱-سال ۱۳۸۸-بهمن ماه *

۲-آقای مهران سهرابی

۳- آقای حاجعلی فتخ اللهی بود

{*یک اشتباه تاریخی را هم اصلاح کردیم ،شاید به درد مسابقات بعدی هم بخورد.

تمام تقصیر آقا خلیل است!!}

======================

                            اسامی برخی از حاضران جلسه، با تشکر از همه همت وهمراهیشان ،در ذیل می آید:

==========================

-آقایان زعفر،پرویز،رحمان،خلیل،فرهنگ ،محمد ورامین{ ستاری  }

-آقایان:حاجعلی،وهاب،علی وحمید{فتح اللهی}

-آقای کور وش همراهی

-آقای منصور انام پور

-آقای احمد مهری

-آقای مهندس داوود رحیمی

-آقای درویش طاهری

-آقای سیدعسگر عظیمی

-آقایان:دکتر فرامرز،محمد ولی،مهندس امین ویوسف{سهرابی}

با پوزش از دوستانی که به دلیل پیری آقا خلیل و فراموشی من،نامشان از قلم افتاده است!

====================

2 Responses to گزارش/پانزدهین عمومی

  • محمد ولی سهرابی اسمرود says:

    برادر ارجمند جناب اقای محمد ولی سهرابی

    سلام علیکم، خسته نباشید .جلسه ساده وبی آلایش ودر عین حال توام با اخلاص وصداقت شمارا دیدم ونظرات وبرنامه های صادقانه اعضاء جلسه راخواندم،از اینکه بنده توفیق حضور پیدا نمی کنم غبطه می خورم امیدوارم این حضور واین جلسات موجب خیر وبرکت الهی را برای اهالی مکتبی وبزرگوار اسمرود به همراه داشته باشد. ان شاءالله که این موسسه منشاء خیر خواهد بود .

    ارادتمند: رسول انام پور

  • محمد ولی سهرابی اسمرود says:

    سلام .واقعاا جای اعضای محترم هیات مدیره موسسه مستقر در خلخال خالی است.البته یاد دوستان فعال وزحمت کش را هرجا که باشند در جلسات مختلف گرامی می داریم.خصوصا آنهائی که مارا دعوت به آبگرم سرعین هم کرده باشند!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود