سخن هفته
نیاز! »»»»»»»»»»»»» ای خدای بزرگ؛ تو چه باشی و چه نباشی، من اکنون سخت به تو نیازمندم؛ تنها به این نیازمندم که تو باشی »»»»»»»»»»»»»» دکتر علی شریعتی »»»»»»»»»»»»»» منبع: شریعتی؛از شکّ تا یقین احمد راسخی لنگرودی
آمار سایت
افراد آنلاین : 6
<==================> تعداد نوشته ها : 686
<==================> بازدید امروز : 203
<==================> بازدید دیروز : 694
<==================> بازدید این هفته : 897
<==================> بازدید این ماه : 14785
<==================> بازدید کل : 888660
<==================>
بایگانی

در حدیث…

در حدیث دیگران

==================================>

    به دنبال علم یا سراب؟!    

==================================>

دکتر بشیر خالقی-نماینده خلخال وکوثر

 

دکتر بشیر خالقی روز چهارشنبه در جلسه شورای آموزش و پرورش خلخال گفت:

هر روز بر آمار متقاضیان ناموفق در کنکور برای پذیرش در رشته‌های پزشکی ، دندانپزشکی و داروسازی به علت محدود بودن ظرفیت دانشگاه‌ها افزوده می‌شود.

 

نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس شورای اسلامی همچنین با بیان اینکه تنها در اوکراین هزار و ۶۰۰ دانشجوی ایرانی در حال تحصیل در رشته‌های پزشکی و دندانپزشکی هستند، اظهار داشت: آمار دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در هر یک از کشورهای مشابه دیگرنیز به همین میزان است.

 

وی با بیان اینکه شانس پایین اشتغال در رشته‌های غیرپزشکی در کشور موجب افزایش تقاضا برای تحصیل در رشته‌های پزشکی شده ، گفت: با وجود محدویت پذیرش پزشکی و مشکل بودن قبولی در آن، اصرار بیش از حد والدین دانش‌آموزان بر فرزندان خود برای پزشک شدن ،موجب شده تا همچنان بیش از ۵۰ درصد از شرکت‌کنندگان در آزمون سراسری را داوطلبان رشته علوم تجربی تشکیل دهد.

 

او از اعضای شورای آموزش و پرورش خلخال خواست تا با برگزاری دوره‌های آموزشی هدایت تحصیلی برای اولیای دانش‌آموزان ،راه را برای تحصیل جمع زیادی از افراد در سایر رشته‌های تحصیلی هموار کنند..

 

او با انتقاد از ضعف اطلاع‌رسانی از آمار قبول‌شدگان کنکور سراسری امسال خلخال با توجه افزایش قابل توجه پذیرفته‌شدگان در دانشگاه‌های دولتی افزود: در حالی که برای تغییر منطقه‌بندی خلخال در کنکور سراسری تلاش‌ها و پیگیری‌های قابل توجهی شده تا این منطقه از ۲ به سه تغییر یافته و زمینه برای شکوفایی استعدادهای نهفته دانش‌آموزان و افزایش آمار قبولی‌های کنکور فراهم شود، ولی عملا هیچ اطلاع‌رسانی در این خصوص از سوی مسئولان و دست‌اندرکاران منطقه صورت نمی‌گیرد.

.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>