سخن هفته
هنرپادشاهان! ............................................. ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ فتح دهلی نو توسط نادر شاه،نقطه پایان فتوحات ایران است واز عصر فتحعلیشاه،وبعداز جنگ ایران وروس در حدود200سال پیش،حوادثی باعث جدایی سرزمین ایران،از جمله:خوارزم،قفقاز سمر قند،بخارا،بلوچستان،بحرین و... از کشور در طی جنگها ومعاهدات بین اللمللی در زمان پادشاهان مختلف شده؛جز 8سال جنگ تحمیلی عراق علیه ایران که وجبی از این آب وخاک جدا نشد. ............................................... ^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^ *محبوب سیاه وطوطی سبز/دکتر محمد ابراهیم باستانی پاریزی
آمار سایت
افراد آنلاین : 4
<==================> تعداد نوشته ها : 597
<==================> بازدید امروز : 260
<==================> بازدید دیروز : 816
<==================> بازدید این هفته : 4693
<==================> بازدید این ماه : 11313
<==================> بازدید کل : 722379
<==================>
بایگانی

شبچره…

شب چره های روشنفکری!                            

:::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

:::دکتر اذن الله آذر گشب                                          

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

با سلام  و درود بر محمد ولی عزیز که استعداد و قابلیت ذاتی و اکتسابی زیادی در نگارش و تحلیل مسائل دارند.

مصاحبه با دکتر محمد صنعتی مرا میخکوب کرد و تا آخرش خواندم، البته یک گردن دردی هم گرفتم. این مصاحبه بسیار عمیق و استادانه بود و نشان از تبحر مصاحبه گر و اطلاعات وسیع اجتماعی ، سیاسی،  فلسفی و روانکاوانه مصاحبه شونده دارد.

البته مطابق نطر دکتر صنعتی می توان نگاه دیگری  به  شاهنامه، حافط و مولوی داشت، اما به نظر من باید این مسئله نقد شود که در موارد دشواریهای اجتماعی روشنفکران از این کتب ارزشمند به عنوان شب چره استفاده می کنند و بازار روشنفکر نمایی رونق پیدا می کند.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

سلام دکترآذر گشب                                                  

دومیلاد خجسته را در روز بارانی با صفا وخجسته، به جنابعالی وخانواده محترم تبریک می گویم.

گفتنی ها در مورد دکتر صنعتی در مقدمه ومتن گفتگو گفته شده وجنابعالی هم با نظز صائب وکارشناسانه گفتگو را پی گرفته اید.من در چند مرحله،گفتگو را خواندم،اما شما ماشاء الله یکسره کار مقاله را یکسره کرده اید!”تعبیر زیبا ی”شب چره” در بهره گیری از آثار فاخر ادبی واجتماعی توسط برخی روشنفکران،تعبیر بسیار زیبایی است که  به قول شما رونق گرفته است واین آفت جامعه روشنفکری ماست. البته دکتر صنعتی در کمال شجاعت،تلنگری به این آفت زده که می شود از زوایای دیگری هم به این آثارنگاه کرد،نقد کرد و…واین جرات ستودنی است.سپاس از دقت نظر جنابعالی که در این حوزه صاحبنظر هستید.

^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^^

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

دانش آموختگان اسمرود